1. Majitele
  2. Udrzba
  3. Svolavaci akce

Svoláváme vozy, protože nám na vás záleží

Všechny svolávací akce jsou zdarma
Náhradní vozidlo může být poskytnuto za poplatek

Výrobce vozidel Toyota ze všech dostupných zdrojů kontroluje kvalitu svých vozů po celou dobu jejich životnosti. Pokud identifikuje oblast či komponent, kde je možnost vzniku nesprávné či nedostatečné funkce, preventivně svolá všechny vozy, kterých se daná akce může týkat.

1. Použijte kontrolu svolávacích akcí nebo se přihlaste do Moje Toyota

Zadejte své identifikační číslo vozidla (VIN) do kontrolního pole, nebo se přihlaste a zjistěte, zda je vaše vozidlo zahrnuto do svolávací akce.

2. Rezervujte servis

Kontaktujte autorizovaný servis Toyota a sjednejte si termín návštěvy.

3. Přivezte vozidlo na servis

Dealer Toyota se postará o vaše vozidlo, aby bylo v pořádku co nejdříve.

KONTROLA SVOLÁVACÍCH AKCÍ

Zjistěte, zda se vašeho vozu týká svolávací akce, ověřte to pomocí VIN, přihlaste se do Moje Toyota nebo kontaktujte dealera

Vaše Toyota

Než začnete, přečtěte si tyto užitečné informace:

Vaše identifikační číslo vozu (VIN)

VIN číslo naleznete ve svém vozidle a v registračních dokumentech. Jedná se o kód o 17 či 18 znacích (písmena a číslice).

Číslo VIN

Jsme zde, abychom vám poradili

Zavolejte nám
800 600 800 

Kontrola svolávacích akcí

Výrobce vozidel Toyota ze všech dostupných zdrojů kontroluje zpětně kvalitu svých vozů po celou dobu jejich životnosti a v momentě, kdy identifikuje oblast či komponent, kde je jen nepatrné procento pravděpodobnosti možného vzniku nesprávné či nedostatečné funkce, preventivně svolá všechny vozy, kterých se daná akce může teoreticky týkat.

Majitelé vozů budou upozorněni doporučeným dopisem. Je možné také využít „Kontrolu svolávacích akcí“, která je k dispozici zde , a ověřit, zda je vozidlo zahrnuto do svolávací akce. Stačí zadat identifikační číslo vozidla (VIN). Majitelé se také mohou přihlásit na zákaznický portál Moje Toyota (pokud mají uživatelský účet a tam zaregistrovali svůj vůz), nebo zavolat do autorizovaného servisu Toyota.

VIN vozidla je uvedeno v technickém průkazu. Je to 17místná kombinace písmen a čísel. Najdete ho také na výrobním štítku umístěném ve vozidle. Přesné umístění najdete v uživatelské příručce.

Zavolejte zástupci autorizovaného servisu Toyota a sjednejte si termín.

Majitelé vozů budou upozorněni doporučeným dopisem.

Vozidla zahrnutá do svolávací akce se zřídka musí přestat řídit. V naprosté většině akcí se jedná o zcela preventivní zásah. Pokud je nezbytné, abyste přestali řídit váš vůz, budete kontaktován přímo. Doporučujeme vám však, abyste na vozidle jakoukoliv probíhající svolávací akci nechali vykonat co nejdříve.

Před zahájením výroby Toyota důkladně otestuje všechny součásti každého automobilu. Poté, co jsou vozy Toyota dodány našim zákazníkům, pokračujeme i nadále ve sledování kvality našich vozidel prostřednictvím vlastních interních procesů, spolu se zpětnou vazbou od autorizovaných servisů Toyota a našich zákazníků. Pokud zjistíme problém, věříme, že jednáme ve vašem nejlepším zájmu tím, že na vozidlo vyhlásíme svolávací akci.

Bohužel, pouze autorizovaný partner Toyota může provádět úkony spojené se svolávací akcí.

Ne, servis spojený se svolávací akcí je zdarma.

To záleží na modelu a povaze svolávací akce. Dealer Toyota vám sdělí čas potřebný k dokončení prací na vašem vozidle. Pokud dojde k nepředvídaným okolnostem, může oprava trvat déle, než bylo plánováno, ale váš dealer Toyota vás bude informovat, pokud k tomu dojde.

Je-li vaše vozidlo v servisu v souvislosti se svolávací akcí, můžete zástupce servisu požádat o poskytnutí náhradního vozidla. Upozorňujeme, že poplatky za náhradní vozidlo se mohou u jednotlivých autorizovaných partnerů lišit

Doporučujeme sjednat si termín v autorizovaném servisu Toyota co nejdříve poté, co se dozvíte o svolávací akci, abyste snížili veškerá potenciální rizika.

Ano, jsou-li k dispozici náhradní díly, doporučujeme jednat neprodleně a nechat provést všechny svolávací akce najednou.

Ne neovlivní. Mnoho nezávislých studií potvrdilo, že svolávací akce mají zanedbatelný vliv na snížení hodnoty vozu.

Ano, můžete. Musíte však informovat nového majitele o neuskutečněném servise a probíhající svolávací akci.

Dle našich informací, žádné pojištění motorových vozidel není ovlivněno svolávacími akcemi.

Ne, technici, kteří na vašem vozidle provádějí opravy v souvislosti se svolávací akcí, jsou vyškoleni podle nejvyšších standardů společnosti Toyota, takže se budou starat o vaše vozidlo s maximální péčí.

Informujte prosím společnost Toyota, že již vozidlo nevlastníte.